امسال کوالکام قابلیت ارسال پیامک های اضطراری شبیه آیفون را به گوشی های اندرویدی ارائه می کند


زمانی که اپل قابلیت پیام رسانی اضطراری ماهواره ای را با آیفون 14 معرفی کرد، همه آن را تحسین کردند. به گفته SamMobile، سامسونگ همچنین گفته می شود که ویژگی پیام رسانی ماهواره ای را با سری گلکسی S23 ارائه می کند.

کوالکام در نمایشگاه CES 2023 اعلام کرد که با قابلیت Snapdragon Satellite، پیام‌های اضطراری را به گوشی‌های اندرویدی خواهد آورد.

کوالکام در یک وبلاگ رسمی اشاره کرد که با شرکت های Iridium (Iridium) و Garmin (Garmin) برای معرفی Snapdragon Satellite همکاری می کند. این کار با استفاده از GPS و ارتباط ماهواره ای، امکان ارسال پیامک دو طرفه را در مناطق روستایی و یا مناطقی که پوشش تلفن همراه وجود ندارد، فراهم می کند. کوالکام همچنین گفت که قابلیت ارسال پیامک اضطراری ماهواره‌ای در دستگاه‌های اندرویدی منتخب مجهز به تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 در دسترس خواهد بود.

طبق گزارش‌ها، سامسونگ ظاهراً با همان شرکت Iridium Communications همکاری خواهد کرد تا قابلیت اتصال ماهواره‌ای را به سری گلکسی S23 خود بیاورد. این ویژگی از مودم قدرتمند Snapdragon X70 استفاده می کند و به سیستم ماهواره ای Iridium متصل می شود. اما برای اینکه این ویژگی کار کند، باید توسط سازندگان و ارائه دهندگان خدمات فعال شود.

ماهواره اسنپدراگون کوالکام می تواند به شما امکان ارسال پیام را بدهد. اما یک نکته وجود دارد

کوالکام فناوری پیامک اضطراری Snapdragon Satellite را به نمایش گذاشت که نشان می‌دهد چگونه می‌توانید پیام‌های متنی ارسال و دریافت کنید و همچنین خدمات اضطراری را در مکان‌هایی بدون پوشش تلفن همراه هشدار دهید. درست مانند ویژگی Emergency SOS آیفون 14، باید در مکانی با آسمان صاف باشید و گوشی خود را روی ماهواره تنظیم کنید. پس از اتصال موفق، می توانید پیامک ارسال و دریافت کنید. کاربران می توانند برای جلوگیری از شلوغی، پیام های سفارشی 160 کاراکتری را به لیست از پیش تعریف شده مخاطبین ارسال کنند. این با اجرای اپل متفاوت است، جایی که شما محدود به تایپ پیام های خود و انتخاب مخاطبین هستید.

کوالکام گفت دستگاه هایی که با تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 کوالکام در نیمه اول سال عرضه می شوند، این ویژگی را نخواهند داشت. زیرا آنها سخت افزار لازم را ندارند. اما برخی از دستگاه های فروخته شده در نیمه دوم سال 2022 دارای این ویژگی خواهند بود. بنابراین، ممکن است سامسونگ مستقل از کوالکام روی ویژگی مشابهی کار کرده باشد.

کوالکام اعلام کرده است که Snapdragon Satellite را می توان به دستگاه های دیگر از جمله لپ تاپ، تبلت، وسایل نقلیه و اینترنت اشیا نیز تعمیم داد.