امتیاز بزرگ Galaxy S23 Ultra برای طرفداران Adobe Lightroom


قبل از رویداد UNPACKED 2023، ما فقط در مورد دوربین 200 مگاپیکسلی و البته قدرتمند Galaxy S23 Ultra شنیده بودیم. اما حالا این غول فناوری کره ای از ویژگی جدیدی رونمایی کرده است که جذابیت دوربین پرچمدار جدیدش را دو چندان می کند. اکنون S23 Ultra نه تنها به خاطر رزولوشن 200 مگاپیکسلی، بلکه برای ادغام برنامه Expert RAW با Adobe Lightroom نیز مورد قدردانی قرار گرفته است.

به گزارش digitaltrends، قرارداد جدیدی بین سامسونگ و ادوبی نوشته شده است که از ادغام لایت روم با برنامه Expert RAW به عنوان ویرایشگر تصویر پیش فرض این گوشی خبر می دهد و امکان ویرایش تصاویر ضبط شده با اپلیکیشن Samsung Expert RAW را فراهم می کند.

در حال حاضر، برای استفاده از لایت روم در برنامه Expert RAW، باید آن را جداگانه دانلود کنید. اما اکنون با رونمایی از پرچمدار جدید سامسونگ، به نظر می رسد که لایت روم تنها مجموعه ابزارهای ویرایش عکس موجود نیست و قرار است بخشی از برنامه Expert RAW باشد. ادغام برنامه‌های مذکور همچنین امکان انتقال تصاویر بین گوشی‌های گلکسی و رایانه‌های شخصی گلکسی (مانند طیف جدید گلکسی بوک) و ویرایش در صفحه نمایش بزرگ‌تر را فراهم می‌کند.

اپلیکیشن Expert RAW که در برخی از پرچمداران قبلی سامسونگ نیز موجود بود، می تواند تصاویر قابل توجهی را ثبت کند. ادغام آن با یک ویرایشگر حرفه ای و دوربین 200 مگاپیکسلی S23 Ultra طبیعتا کاربران زیادی را به خود جذب می کند و از سوی دیگر، ISP جدید (پردازنده سیگنال تصویر) نوید بهبود عملکرد دوربین در محیط های کم نور و به حداقل رساندن نویز تصویر را می دهد. لازم به ذکر است که برنامه Expert RAW به صورت رایگان در فروشگاه سامسونگ و پلی استور موجود است و با اکثر گوشی های پرچمدار سامسونگ از جمله S23 Ultra، S22 Ultra، S21 Ultra و Z Fold 4 سازگار است.

زمانی که سامسونگ برای اولین بار از سری گلکسی اس 22 رونمایی کرد، Expert RAW با دو ماه آزمایش رایگان لایت روم عرضه شد. با این حال، هنوز مشخص نیست که هزینه استفاده از Adobe Lightroom در برنامه Expert RAW سامسونگ چقدر خواهد بود. در حال حاضر، می توانید Adobe Lightroom را به صورت رایگان دانلود و استفاده کنید. اما ویژگی‌های محدودتری نسبت به نسخه پریمیوم ارائه می‌دهد و برای دسترسی به ویژگی‌های بیشتری مانند همگام‌سازی تصاویر بین دستگاه‌ها، باید 10 دلار اشتراک ماهانه بپردازید.