ال جی «اسپیکر نامرئی» را برای خودروهای سال 2023 معرفی کرد


نمایشگر ال جی (ال‌جی دیسپلی، بازوی فعال ال‌جی در صنعت نمایشگر، ادعا می‌کند که فناوری جدیدی را توسعه داده است که ساخت یک “اسپیکر نامرئی” را ممکن می‌سازد. این سیستم صوتی بر اساس یک پنل ویبره به اندازه یک پاسپورت است که در خودرو استفاده خواهد شد. صدا با لرزش پنل تولید می شود.

به گزارش The Verge، پنل جدید نمایشگر ال‌جی نتیجه همکاری کره‌ای با «یک شرکت جهانی صنعت صوتی» است که در حال حاضر نامش را نمی‌دانیم. پنل مورد بحث از سال آینده در قسمت هایی از خودروهای جدید مانند داشبورد مورد استفاده قرار می گیرد.

زن کره ای داخل ماشین با پنل ویبره صدای صفحه نمایش ال جی

پنل جدید ال‌جی دیسپلی که شرکت کره‌ای آن را «راه‌حل صوتی مبتنی بر فعال‌کننده نازک» می‌نامد، قرار است جایگزین سیستم‌های صوتی معمولی در داخل خودروهای سواری و سایر وسایل نقلیه شود.

سیستم های صوتی فعلی در خودروها از قطعات سنگینی مانند سیم پیچ، مخروط و آهنربا استفاده می کنند، اما راه حل ال جی مبتنی بر فناوری جدیدی است که با لرزش پنل و چند قسمت دیگر داخل خودرو صدا تولید می کند. ال‌جی می‌گوید صدایی که از این سیستم به دست می‌آید یک تجربه سه بعدی غنی و همه‌جانبه را ارائه می‌کند.

پنل ساخته شده توسط ال جی 2.5 میلی متر ضخامت دارد (تقریبا ضخامت دو سکه به هم چسبیده) و ابعاد آن به 150 در 90 میلی متر می رسد. این ضخامت و ابعاد امکان استفاده از پنل ال جی را در مکان هایی مانند داشبورد، ستون بدنه، سقف و حتی بالشتک صندلی فراهم می کند. وزن پنل ال جی تنها به 40 گرم می رسد. این پنل دارای 30 درصد وزن و 10 درصد ضخامت بلندگوهای معمولی خودرو است.

ال‌جی و سونی قبلاً از فناوری صدا مبتنی بر لرزش پنل در تلویزیون‌های هوشمند استفاده کرده‌اند. این نوع سیستم صوتی یک فناوری کاملاً جدید نیست، اما هنوز به طور گسترده جایگزین سیستم های صوتی معمولی نشده است. ال جی می گوید تولید تجاری سیستم صوتی جدید خود را در نیمه اول سال 2023 آغاز خواهد کرد. احتمالاً جزئیات بیشتری در مورد این پنل در CES 2022 خواهیم شنید.