افزایش نکردن قیمت آیفون 15 اولترا «تقریباً غیرممکن» است


اگر اپل به سنت های چند سال اخیر پایبند باشد، سال آینده سری آیفون 15 در چهار مدل رونمایی خواهد شد. در حالی که پسوند “Pro Max” در حال حاضر به قدرتمندترین و بزرگترین مدل آیفون اشاره دارد، شایعات تایید نشده می گویند که اپل در سال آینده به جای آن به “Ultra” تغییر خواهد کرد.

مقالات مرتبط:

گفته می شود که آیفون 15 اولترا دارای دوربین دوگانه در پنل جلویی است و در پیکربندی اولیه از حافظه ذخیره سازی 256 گیگابایتی استفاده می کند. طبق قوانین جدید اتحادیه اروپا، اپل احتمالا برای اولین بار در سری آیفون 15 به سراغ پورت USB-C خواهد رفت. این پورت در مدل های Pro و Ultra سریعتر خواهد بود. به گفته رسانه HOWTOISOLVE، آیفون 15 اولترا دارای بدنه تیتانیومی است که سبک تر و مقاوم تر از بدنه ساخته شده از فولاد ضد زنگ است. اما استفاده از آن باعث افزایش قیمت دستگاه می شود.

کل هزینه ساخت آیفون 15 اولترا 90 دلار بیشتر از آیفون 14 پرو مکس خواهد بود و اپل بدون شک هزینه های افزایش یافته را بر عهده کاربر خواهد گذاشت. در حالی که قیمت آیفون 14 پرو مکس از 1099 دلار شروع می شود، انتظار می رود که آیفون 15 اولترا در پیکربندی اولیه با قیمتی در حدود 1199 تا 1299 دلار به دست مشتریان برسد.

از زمان عرضه آیفون 10 در سال 2017، اپل تغییری در قیمت گوشی های خود در بازار آمریکا نداشته است. افزایش هزینه تولید و تورم و نرخ بهره همه عواملی هستند که بر گران شدن آیفون تاثیر می گذارند. منابع آگاه می گویند که افزایش قیمت آیفون 15 اولترا «تقریباً غیرممکن» است. همانند اپل واچ اولترا، آیفون 15 اولترا نیز احتمالا تنها در یک رنگ عرضه خواهد شد.