افتتاح پروژه ملی اینترنت فیبر نوری پیشگامان در بندر چارک با حضور رئیس جمهور


فاز اول پروژه بزرگ و ملی فیبر نوری منازل و مشاغل روز چهارشنبه 7 فروردین همزمان با روز جهانی ارتباطات در بندرچارک در قالب ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد. ارتباطات

مسعود بمانی پور، مدیرعامل شرکت توسعه ارتباطات پیشگامان در مراسم افتتاح فاز اول پروژه بزرگ فیبر نوری در بندر چارک از پوشش حداکثری و سراسری این سرویس خبر داد و افزود: این پروژه در حال انجام است.

این طرح شامل 5 کیلومتر حفاری و اجرای میکرو داکت هفت کانال، 30 منهول بازدید، 45 باکس پست فیبر نوری (فت) و 7.5 کیلومتر میکروفیبر با عملیات انتقال در کانال های کابل فیبر نوری می باشد.

به گفته مهندس بمانی پور، با راه اندازی شبکه فیبر در کشور، دسترسی به اینترنت پرسرعت برای تمامی منازل، مشاغل، مراکز آموزشی و درمانی و سازمان ها فراهم می شود. تاکنون بیش از 50 میلیارد ریال برای ایجاد زیرساخت برای پوشش 1200 خانوار بندرچارک هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه ارتباطات پیشگامان از ثبت نام 150 مشترک برای استفاده از سرویس فیبر نوری پیشگامان (FTTH) در این شهرستان خبر داد و افزود: در حال حاضر 50 کاربر شامل آموزش و پرورش، 9 مدرسه و 40 کاربر خانگی به شبکه فیبر نوری متصل هستند. .

به گفته مهندس بمانی پور، اگرچه فرآیند نصب و راه اندازی این سرویس برای کاربران زمان بر خواهد بود، اما هم اکنون در حال بهره برداری است و تیم پیشگام به صورت شبانه روزی در تلاش است تا حداکثر پوشش خدمات فیبر نوری را برای ساکنین بندر چارک فراهم کند. .