اطلاعات مفید و کاربردی در مورد نگهداری و تعمیر یخچال فریزر با مقوا


معمولا در هر خانواده ای هر 10 سال یک بار یخچال خریداری می شود و در این مدت ممکن است یخچال خراب شود و گاهی با تعمیر یخچال رفع می شود و گاهی هم نمی توان آن را تعمیر کرد.

در ادامه نکات مهم و ضروری در مورد نگهداری و تعمیر یخچال ما به شما آموزش می دهیم که در صورت خراب شدن فریزر یا انتقال یخچال به جای دیگری، نکات ذکر شده را رعایت کنید. در صورت نیاز به تعمیر یخچال می توانید از سایت کاردون کمک بگیرید تا در کمترین زمان یخچال خود را تعمیر کنید.

محل قرارگیری یخچال

مکانی که قرار است یخچال در آن باشد بسیار مهم است. زیرا گرد و غبار و گرما نباید با یخچال تماس پیدا کند. سعی کنید حداقل 30 سانتی متر از دیوار دور یخچال فاصله داشته باشید. عادت چسباندن یخچال به دیوار را از خود دور کنید. زیرا باعث بسته شدن گردش هوا در لوله های پشت یخچال می شود.

از همه مهمتر سعی کنید دستگاه را در محیطی قرار دهید که گرد و غبار کمتری داشته باشد تا یخچال نیازی به تعمیر نداشته باشد. در صورتی که یخچال توسط شرکت کاردون نصب شده باشد می توانید از تعمیرکاران بخواهید که در انتخاب محل یخچال به شما کمک کنند.

کاردون

از مراجعه مکرر به یخچال خودداری کنید

همه ما عادت داریم در یخچال را باز کنیم و به داخل آن نگاه کنیم. با این کار فقط عمر یخچال را کم می کنیم; زیرا با باز شدن هوای سرد به بیرون منتقل می شود و پس از بسته شدن موتور شروع به تثبیت دمای محیط یخچال به دمای تنظیم شده می کند و در واقع هر چه این کار را بیشتر تکرار کنید موتور یخچال بیشتر می شود. کار می کند و در نتیجه عمر آن را کاهش می دهید.

در برخی موارد، درب به طور کامل بسته نمی شود. بنابراین مطمئن شوید که در بسته است و سپس به مکان دیگری بروید. آیا متوجه شده اید که یخچال باید هر چند دقیقه به طور خودکار روشن شود؟ باید 30 دقیقه روشن باشد و 15 دقیقه خاموش باشد.

نظافت مداوم کویل های کندانسور و واشر یخچال

کویل های کندانسور را حداقل هر 3 ماه یکبار تمیز کنید تا گرد و غبار به این لوله ها آسیب نرساند. لاستیک دور یخچال از ورود گرد و غبار و خروج هوا از یخچال جلوگیری می کند. در صورت شکستن، باید فوراً لاستیک را تعویض کنید.

داخل یخچال را خوشبو کنید. هر چند وقت یکبار داخل یخچال و فریزر را تمیز کنید، یخچال را در اندازه مناسب پر نگه دارید، یخ ساز یا فیلتر مخزن آب را تعویض کنید و… برای اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کنید. کاردون را ببینید.

چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را روشن کنیم؟

قبل از جابجایی داخل یخچال را خالی کنید و حداقل 1 ساعت قبل از جابجایی یخچال را از برق بکشید. در جابجایی یخچال مراقب باشید و سعی کنید یخچال را ضربه نزند و به صورت افقی حمل نکنید و اگر کمی کج شد اشکالی ندارد.

از جانب روشن کردن یخچال بعد از جابجایی اجتناب کنید چون مایعی در موتور یخچال وجود دارد بهتر است بعد از 5 ساعت آن را روشن کنید. اگر مجبورید یخچال را کاملا افقی کنید 1 روز صبر کنید و سپس آن را به برق وصل کنید و اگر یخچال در حین حمل و نقل آسیب دید و نیاز به تعمیر داشت می توانید از سایت کاردون درخواست سرویس کنید تا تعمیرکار مجرب و حرفه ای تشخیص دهد و در اسرع وقت یخچال خود را تعمیر کنید.

تعمیرات تخصصی لوازم خانگی با مقوا

وب سایت کاردون اولین و بهترین در زمینه خدمات تعمیرات یخچال، لباسشویی، تلویزیون و … می باشد که تعمیرات لوازم خانگی از جمله تعمیرات یخچال را در منزل انجام می دهد.

دلیل سرد نشدن قسمت بالای یخچال

دلیل سرد نشدن قسمت بالای یخچال مربوط به مواردی مانند اتوماتیک بودن یخچال یا انسداد لوله پشت یخچال و تمام شدن گاز یخچال و … می باشد که باید توسط تعمیرکار مجرب به صورت حرفه ای انجام شود. در صورت نیاز به سایت کاردون مراجعه کنید و فرم درخواست تعمیرکار را پر کنید و یا با پشتیبانی سایت کاردون تماس بگیرید.

تعمیر یخچال در منزل

یکی از نکات مثبت شرکت کاردون تعمیر یخچال در منزل شما می باشد. اگر بخواهید یخچال را به تعمیرگاه ببرید، ممکن است یخچال شما آسیب ببیند.

سایت کاردون با تعمیرکاران بسیار مجرب خود به صورت حضوری ایراد یخچال را پیدا و رفع می کند. مثلاً مشکلات متوالی مانند سرد نشدن یخچال یا فریزر، صدای زیاد یخچال و … را در خانه شما در کمترین زمان ممکن تعمیر می کنند.

نکاتی در مورد کاردون

با وجود برندهای مختلف لوازم خانگی در ایران، تنها دغدغه ما آسیب نرساندن به لوازم خانگی شماست. کاردون تعمیر، نصب و سرویس انواع یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید با گارانتی و گارانتی تعویض قطعات.

کاردون واسطه ای بین تکنسین ها و مشتریان نیست. بلکه تکنسین های کاردون از اعضای گروه کاردون هستند و همگی تاییدیه فنی و رفتاری کاردون را کسب کرده اند. در ضمن اگر دستگاهی دارید که گارانتی ندارد، می توانید پس از بازدید و نصب کارشناسان کاردون آن را تحت گارانتی قرار دهید.

نتیجه

در این مقاله سعی بر این شد که اطلاعات مفید و کاربردی در مورد نگهداری و تعمیر یخچال را به صورت خلاصه بیان کنیم. در صورت تمایل می توانید مطالب کامل آن را در سایت کاردون مطالعه نمایید.

متخصصین کاردون تعمیرات مربوط به انواع لوازم خانگی را در کمترین زمان ممکن در منزل شما انجام می دهند و در صورت درخواست شما توسط خود شرکت گارانتی می شود. کدام شرکت پس از پایان گارانتی گارانتی را تضمین یا تمدید می کند؟ در صورت نیاز به تعمیرکار با پشتیبانی و یا از طریق فرم درخواست تعمیرکار تماس بگیرید.