اشتباه دو میلیون دلاری؛ یک سرمایه گذار در بازار کریپتو با یک اشتباه کوچک ضرر مالی سنگینی متحمل شد


صنعت کریپتو زمان خوبی را سپری نمی کند. در ماه‌های اخیر تعدادی از بزرگ‌ترین شرکت‌های این صنعت ورشکست شده‌اند و این موضوع مستقیماً بر قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشته است. در حالی که بیت کوین در سال 2023 رشد مناسبی را تجربه کرد، قیمت این ارز دیجیتال دیروز به زیر 20000 دلار رسید.

بسته شدن بانک سیلیکون ولی (SVB) بازار سهام ایالات متحده را شوکه کرد و تأثیر منفی بر بازار ارزهای دیجیتال داشت. یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که در نتیجه بسته شدن SVB رخ داد، عدم پیوند USDC بود.

USDC یک استیبل کوین است که معمولاً با دلار آمریکا رابطه یک به یک دارد. Depegging USDC به این معنی است که نسبت یک به یک از بین رفته است. در حال حاضر، هر واحد USDC با قیمت 0.9 دلار معامله می شود. یکی از تحلیلگران می گوید که نوسانات USDC نشان دهنده نگرانی سرمایه گذاران بازار کریپتو است.

مطابق با حساب توییتر ارزدیجیتالیکی از دارندگان USDC تصمیم گرفته است تمام دارایی‌های خود را در پاسخ به عدم اتصال این استیبل کوین و جلوگیری از ضرر مالی به تتر تبدیل کند. او در این معامله مرتکب اشتباه عجیبی شد و دو میلیون دلار پرداخت کرد و تنها 0.05 تتر دریافت کرد.