اسکرین شات در کجای ویندوز ذخیره می شود و چگونه می توانیم آن را تغییر دهیم؟


با فشردن کلیدهای ترکیبی Win + Print Screen اسکرین شات از کل صفحه و آنچه در حال نمایش است ثبت می شود که در محل پیش فرض ذخیره می شود.

ذخیره اسکرین شات ها در مکان پیش فرض ممکن است با توجه به اینکه در پارتیشن ویندوز است بیشتر در خطر باشد، به خصوص اگر ناگهان مجبور شوید ویندوز نصب خواهد شد، آنها حذف می شوند و هر چیزی که ثبت نام کرده اید از بین می رود.

در نسخه های مختلف ویندوز با گرفتن اسکرین شات با استفاده از کلیدهای Windows و Print Screen، تصویر صفحه در پوشه Screenshots در پارتیشن ویندوز مطابق آدرس پیش فرض زیر ذخیره می شود.

ممکن است بخواهید بدون نگرانی در مورد حذف اسکرین شات ها و همچنین بدون نگرانی در مورد اشغال فضای خالی پارتیشن ویندوز خود، مکان ذخیره سازی اسکرین شات را تغییر دهید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

مکان ذخیره اسکرین شات را در ویندوز تغییر دهید

تغییر محل ذخیره اسکرین شات در ویندوز روشی آسان است و حتی این امکان برای شما وجود دارد که در صورت نیاز اسکرین شات ها را در فضای ابری خصوصی خود ذخیره کنید تا بتوانید از طریق هر دستگاه دیگری به آنها دسترسی داشته باشید.

در بین کاربران اینترنت و فناوری امروزی یک نظریه نامطلوب وجود دارد مبنی بر اینکه تعداد اسکرین شات هایی که افراد می گیرند بیشتر از عکس هایی است که از خودشان می گیرند. بنابراین، شاید تغییر مکان ذخیره اسکرین شات برای این دسته از افراد کاملاً حیاتی باشد.

مرحله اولابتدا Windows File Explorer را باز کنید. برای باز کردن فایل اکسپلورر، می‌توانید از کلیدهای Win + E استفاده کنید یا روی نماد منوی استارت راست کلیک کرده و از منوی باز شده File Explorer را انتخاب کنید.