استفاده از فونت نستعلیق برای اینستاگرام در اندروید و آیفون


سفارشی کردن فونت یکی از هیجان انگیزترین موارد است، اما یک سری از پلتفرم ها مانند اینستاگرام تاکید ویژه ای بر فونت پیش فرض دارند و معمولا اجازه تغییر فونت را نمی دهند. اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در جهان است و هر ماه بیش از دو میلیارد نفر از آن استفاده می کنند. این پلتفرم در طول زمان میزبان تغییرات زیادی بوده است، با این حال، هنوز به شما اجازه تغییر فونت را نمی دهد.

اینستاگرام دارای چندین بخش است. وقتی اپلیکیشن را باز می کنید با صفحه اصلی (فید) مواجه می شوید که شامل پست های افراد فالو شده و پست های پیشنهادی الگوریتم نرم افزار می شود. بخش کاوش دارای پست های جدید بی پایان است. شما می توانید یک بیوگرافی در صفحه پروفایل بنویسید و می توانید هنگام ارسال یک عنوان (توضیح) انتخاب کنید.

اینستاگرام دارای پست های موقتی در قالب استوری است که از بدو پیدایش محبوبیت قابل توجهی به دست آورده اند. استوری یکی از پولسازترین قسمت های اینستاگرام است و بسیاری از فعالان این شبکه اجتماعی در قالب پست های استوری تبلیغات می کنند.

اینستاگرام فقط به شما اجازه می دهد از چند فونت در قسمت استوری استفاده کنید. تنوع این فونت ها زیاد نیست، اما از طریق آنها می توانید محتوای متنوع تری ایجاد کنید. فونت های سفارشی جذابیت پست ها را افزایش می دهند و مخاطبان بیشتری را برای شما ارسال می کنند.

فونت نستعلیق در اینستاگرام اندروید و آیفون

فونت های تعبیه شده در قسمت داستان در وهله اول بر زبان فارسی متمرکز نیستند. این فونت ها برای زبان انگلیسی طراحی شده اند اما در متن فارسی نیز تغییراتی ایجاد می کنند. به طور کلی، اگر به دنبال استفاده از یک فونت جذاب هستید، نمی توانید روی فونت های پیش فرض اینستاگرام حساب کنید. اینجاست که ابزارهای متفرقه و غیررسمی وارد معادله می شوند.

فونت نستعلیق بسیار جذاب است و اکانت اینستاگرام شما را هیجان انگیزتر می کند. متاسفانه امکان استفاده از فونت نستعلیق در اینستاگرام در حالت عادی وجود ندارد. صرف نظر از دستگاهی که استفاده می کنید (تلفن های آیفون یا اندروید)، فونت ها به طور کلی به دو صورت قابل تغییر هستند.

فونت اینستاگرام نستعلیق در قسمت استوری

اینستاگرام از متن در قسمت های بیو، کپشن پست، نظر و استوری پشتیبانی می کند. اگر به دنبال استفاده از فونت نستعلیق در قسمت استوری هستید، بهتر است ابتدا استوری مورد نظر خود را در اپلیکیشن های مختلفی که از فونت پشتیبانی می کنند طراحی کنید. به عنوان مثال می توانید در نرم افزار InShot تصویری به اندازه یک استوری بسازید و با فونت نستعلیق روی آن متن بنویسید. متاسفانه امکان افزودن فونت نستعلیق به استوری از طریق ابزارهای داخلی اینستاگرام وجود ندارد.

راه حل دیگر استفاده از یک سری سایت های مختلف است. با مراجعه به سایت نستعلیق آنلاین می توانید متن مورد نظر را بنویسید و نتیجه را با فرمت JPEG یا PNG دریافت کنید. این تصویر را در گوشی خود ذخیره کرده و وارد اینستاگرام شوید.

وارد قسمت استوری در اینستاگرام شوید و روی گزینه Create کلیک کنید. روی نماد استیکر ضربه بزنید و تصویر متن نستعلیق را انتخاب کنید. با این کار تصویر مورد نظر به استوری اضافه می شود. متأسفانه این روش چندان بهینه نیست، زیرا متن شما دارای پس زمینه سفید است.

مقالات مرتبط

اگر به دنبال بهترین روش هستید، تصویر داستان را در نرم افزار فتوشاپ (یا نرم افزار InShot در گوشی های هوشمند) طراحی کنید و با فونت نستعلیق روی آن بنویسید.

فونت اینستاگرام نستعلیق در بیو، کپشن و کامنت

استفاده از فونت نستعلیق برای بخش های بیوگرافی، کپشن و نظرات چندان سخت نیست. به طور پیش فرض نمی توان این کار را انجام داد اما با استفاده از یک کاراکتر خاص می توان از فونت نستعلیق استفاده کرد.

شخصیت ﮼ را در استوری، بیو یا سایر قسمت های تلگرام وارد کنید. اگر در کپی کاراکتر مشکل دارید عبارت زیر را در موتور جستجوی گوگل وارد کنید و جستجو را انجام دهید. در صفحه نتایج کاراکتر مورد نظر نمایش داده می شود.

وارد اینستاگرام و سپس تنظیمات پروفایل شوید، می توانید در قسمت تنظیمات پروفایل بیوگرافی بنویسید. کاراکتر مذکور را قبل از متن مورد نظر قرار دهید و سپس متن را بنویسید. طبق بررسی های زومیت، این روش در همه دستگاه ها جواب نمی دهد، اما در اکثر گوشی ها می توانید از فونت نستعلیق در اینستاگرام استفاده کنید.

سوالات متداول زومیت

  • چگونه از فونت نستعلیق در اینستاگرام استفاده کنیم؟

    برای استفاده از فونت فارسی نستعلیق در اینستاگرام اندروید و آیفون باید از سایت های مختلف یا کاراکتر ﮼ استفاده کنید.

  • آیا امکان تغییر فونت اینستاگرام وجود دارد؟

    آره. امکان تغییر فونت برخی از بخش های اینستاگرام وجود دارد.