استفاده از آیفون به عنوان کنترلر؛ ایده جدید نتفلیکس برای سرویس پخش بازی در تلویزیون


استیو موزر از بلومبرگ و مک رامز دیروز آنها اعلام کردند که نتفلیکس در حال کار بر روی ویژگی است که دسترسی به بازی های ویدیویی را برای تلویزیون های هوشمند به ارمغان می آورد و گیمرها می توانند این بازی ها را از از آیفون خود به عنوان کنترلر استفاده کنید.

اقدام جدید نتفلیکس برای ارائه خدمات بازی، سطح فعالیت های این شرکت فراتر از گوشی های هوشمند و تبلت ها در حال تسخیر هستند و گیمرها می توانند بازی های مورد علاقه خود را به روش های بیشتری انجام دهند. افرادی که آیفون دارند نیز می توانند از گوشی خود به عنوان کنترلر استفاده کنند و به این ترتیب نیازی به خرید کنترلر اختصاصی نخواهند داشت و این قابلیت می تواند کاربران بیشتری را به سمت سرویس بازی نتفلیکس جذب کند.

گزارش کردن Digitaltrends، اطلاعاتی که از برخی کدهای برنامه به دست می آید iOS Netflix یک بازی قابل پخش در تلویزیون های هوشمند است که به کنترلر نیاز دارد. این کد همچنین مشخص می کند که امکان استفاده از آیفون به عنوان کنترلر بازی وجود دارد. در دسترس بودن این قابلیت برای کاربران اندروید هنوز تایید نشده است اما به احتمال زیاد همین روش برای این افراد نیز در دسترس خواهد بود.

مشخص نیست که نتفلیکس چه زمانی ویژگی جدید سرویس بازی را در سطح جهانی برای 230 میلیون مشترک خود عرضه خواهد کرد. غول سرویس استریم آنلاین قصد دارد امکان اجرای بازی را در هر دستگاهی که برنامه نتفلیکس را اجرا می کند را فراهم کند و اکنون گزارش جدیدی در راستای این طرح ارائه شده است.

نتفلیکس سرویس بازی خود را در سال 2021 راه اندازی کرد، اما بیشتر گزارش ها حاکی از آن است که این شرکت همچنان در تلاش برای جذب مشترکین جدید برای سرویس بازی آنلاین خود است. به عنوان مثال، داده های یک شرکت تجزیه و تحلیل اپلیکیشن در سال گذشته نشان می دهد که بازی های نتفلیکس بیش از 23 میلیون بار دانلود شده اند و روزانه 1.7 میلیون مشترک آن را بازی می کنند که در واقع یک درصد از پایگاه مشترک جهانی آن است.

لیان لومبمدیر اجرایی نتفلیکس هفته گذشته اعلام کرد که شرکتش قصد دارد تا قبل از پایان سال جاری 40 عنوان جدید را با هدف ارزش گذاری بیشتر برای مخاطبان سرویس استریم بازی خود منتشر کند.

لومب وی همچنین اعلام کرد که نتفلیکس در حال حاضر در حال توسعه ۷۰ بازی جدید با همکاری شرکای تجاری خود است که ۱۶ تای آن توسط استودیوهای بازی سازی داخلی این برند ساخته شده است.

نتفلیکس قصد دارد هر ماه بازی‌های جدیدی را به سرویس استریم بازی خود اضافه کند تا مشترکین آن بتوانند از عناوین مستقل، بازی‌های RPG، ماجراجویی، رمز و راز و غیره لذت ببرند.

هنوز مشخص نیست که آیا افزایش تعداد بازی های سرویس استریم بازی نتفلیکس به جذب مشترکین بیشتر کمک می کند یا خیر. با این حال، ایده اصلی دسترسی به بازی ها و محتوای سرگرم کننده در تلویزیون و استفاده از تلفن به عنوان یک کنترلر می تواند برای بسیاری از افراد جذاب باشد.