از کثیفی و میکروب های داخل اتاق های هتل چه می دانید؟


توالت ها و حمام ها معمولاً نسبت به سایر قسمت های اتاق هتل با دقت بیشتری تمیز می شوند و اغلب آلودگی باکتریایی کمتری دارند. فراموش نکنید که اگر لیوان نوشیدنی حمام شما یکبار مصرف نیست، قبل از استفاده آن را بشویید (شامپو همچنین می تواند ظروف را به خوبی بشویید). زیرا هرگز نمی توانید مطمئن باشید که به درستی تمیز شده است. دستگیره های درهای حمام نیز ممکن است توسط عوامل بیماری زا روی دست های نشسته یا ملحفه های کثیف حمام آلوده شوند.

تخت، ملحفه و بالش نیز می توانند محلی برای تجمع میکروب ها باشند. یک مطالعه منتشر شده در سال 2020 نشان داد که پس از اقامت یک بیمار مبتلا به کووید-19 که هنوز علائمی از خود نشان نداده بود در اتاق هتل اقامت کرد، آلودگی ویروسی زیادی در بسیاری از سطوح وجود داشت و سطوح آلودگی در ملحفه، بالش و لحاف بود. پوشش می دهد. بیشتر بود

در حالی که ملحفه و روبالشی ممکن است بین مهمانان تعویض شود، روتختی ممکن است تعویض نشود. بنابراین، این پارچه ها ممکن است به مخازن نامرئی عوامل بیماری زا تبدیل شوند. نیازی به گفتن نیست که ورق ها اغلب بین مهمانان تعویض نمی شوند. بنابراین بهتر است ملحفه همراه خود داشته باشید.

در همین حال، چیزی که کمتر مورد توجه قرار می گیرد، چیزهایی است که روی میز اتاق، میز کنار تخت، تلفن، کتری، قهوه ساز، کلید برق یا کنترل از راه دور تلویزیون وجود دارد. زیرا این سطوح همیشه بین مهمانان ضدعفونی نمی شوند. ویروس هایی مانند نوروویروس می توانند چندین روز روی سطوح فعال بمانند. این در حالی است که فاصله زمانی معمول بین تعویق اتاق هتل اغلب کمتر از 12 ساعت است.

اقلام پارچه ای نرم مانند کوسن، صندلی و پرده نیز به سختی تمیز می شوند و این وسایل معمولاً بین مهمانان شسته نمی شوند و فقط لکه های آنها پاک می شود. بنابراین شستن دست ها پس از لمس آنها می تواند ایده خوبی باشد.

مهمانان ناخوانده

جدای از موارد فوق، ساس را در نظر بگیرید. این حشرات خونخوار خود را در فضاهای کوچک و باریک پنهان می کنند و ماه ها بدون تغذیه در خواب می مانند. فضاهای کوچک شامل جای چمدان و تشک و تخت است. ساس ها در سراسر اروپا، آفریقا، آمریکا و آسیا پخش شده اند و اغلب در هتل ها یافت می شوند. فقط به این دلیل که یک اتاق تمیز به نظر می رسد و بوی خوبی دارد، به این معنی نیست که ساس وجود ندارد.

خوشبختانه بعید است که این بیماری به دلیل گزش ساس منتقل شود. اما محل گزش ممکن است ملتهب و عفونی شود. آثار گزش قرمز روی پوست و لکه های خون روی ملحفه ها نشان دهنده آلودگی آنهاست. توصیه می کنیم از کرم ضد عفونی کننده در محل گزش استفاده کنید. نشانه های دیگر روی تشک، پشت تخت، داخل کشوها و کمدها دیده می شود.

نکته مهم دیگر این است که لکه های قهوه ممکن است بقایای مدفوع آنها باشد. پوست ساس به رنگ قهوه ای مایل به نقره ای و ساس زنده به رنگ قهوه ای و یک تا هفت میلی متر طول دارد. اگر فکر می کنید در اتاق شما ساس وجود دارد، به هتل اطلاع دهید. برای جلوگیری از آوردن آنها به خانه، قبل از باز کردن وسایل خود در خانه، چمدان و لباس های خود را کاملا تمیز کنید.

از آنجایی که معمولاً در هتل‌های چند ستاره از اتاق‌ها بیشتر استفاده می‌شود، اتاق گران‌تر در هتل‌های پنج ستاره لزوماً به معنای تمیزی بیشتر نیست. زیرا هزینه های نظافت حاشیه سود را کاهش می دهد. بنابراین، هر جا که می‌مانید، دستمال‌های ضدعفونی‌کننده را با خود حمل کنید و از آن‌ها برای تمیز کردن سطوح سخت استفاده کنید. همچنین دست های خود را به طور مرتب بشویید یا ضدعفونی کنید، مخصوصا قبل از غذا. فرش های هتلی از دیگر نقاط خاکی هتل ها هستند. پیشنهاد می کنیم دمپایی یا جوراب ضخیم به همراه داشته باشید تا با پای برهنه روی فرش راه نروید.