ارائه بهترین تجربه HDR تا کنون با تلویزیون های میکرو لنز OLED پاناسونیک


تلویزیون پاناسونیک MZ2000 که در نمایشگاه CES لاس وگاس رونمایی شد، به پنل جدیدی با فناوری Micro Lens Array مجهز شده است. ژاپنی ها ادعا می کنند که فناوری جدید حداکثر روشنایی تلویزیون های MZ2000 را تا 150 درصد افزایش داده و میانگین سطح روشنایی پنل را در مقایسه با OLED های رایج موجود در بازار افزایش داده است.

تلویزیون های OLED پاناسونیک در اندازه های 55، 65 و 77 اینچی عرضه می شوند. اما فقط سایزهای 55 و 65 از فناوری جدید آرایه میکرولنز استفاده می کنند.

جالب است بدانید که پاناسونیک پنل OLED مورد نیاز تلویزیون های خود را از ال جی تهیه می کند، البته در زمان رونمایی از تلویزیون های ال جی خبری از فناوری Micro Lens Array نبود و تنها به روشنایی بیشتر این تلویزیون ها اشاره شد. .

پاناسونیک مثل همیشه اطلاعاتی در مورد قیمت تلویزیون های جدید خود ارائه نکرد و آن را به زمان عرضه محصول موکول کرد.

در تلویزیون های جدید سری MZ2000، پاناسونیک از ماژول جدیدی به نام Master OLED Ultimate استفاده می کند که در واقع ترکیبی از پنل نمایشگر با فناوری آرایه میکرولنز و سیستم مدیریت حرارت اختصاصی پاناسونیک است. ژاپنی ادعا می کند که این ترکیب زمانی که در کنار پردازنده HCX Pro AI این شرکت بهترین تجربه HDR است تعیین می کند

پاناسونیک برای تنظیم رنگ ها و ارائه بهترین کیفیت تصویر در تلویزیون های خوب استیون سوننفلدیک رنگارنگ مشهور هالیوودی همکاری کرده است. ظاهراً با فعال کردن حالت Filmmaker در تلویزیون های سری MZ2000 و با «کاهش حرارت تصویر در تصاویر با نور گرم یا روشن کردن رنگ های تیره در محیط های بسیار روشن» تصویر مورد نظر فیلمسازان در این تلویزیون ها ارائه می شود.

پاناسونیک همچنین ادعا می کند که کیفیت تصویر را با بازسازی الگوریتم استریم 4K به طور ویژه بهبود بخشیده است. MZ2000 همچنین گزینه خوبی برای گیمرها خواهد بود زیرا از HDMI 2.1 و نرخ تازه سازی 120 هرتز با وضوح 4K همراه با فناوری های AMD Freesync و NVidia G-Sync پشتیبانی می کند. هنگامی که کاربر تلویزیون را با کارت گرافیک Nvidia RTX به رایانه متصل می کند، تلویزیون به طور خودکار بهینه سازی هایی را برای کاهش تأخیر تصویر اعمال می کند تا گیمرها بتوانند بازی بدون تاخیر را تجربه کنند.

گیمرها همچنین می‌توانند تصویر را در حالت پرتره و فناوری HDR Tone بهبودیافته و صدای Dolby Vision با فعال کردن حالت جدید True Game تجربه کنند.

بلندگوها نیز در MZ2000 با استفاده از الگوریتم Bass Booster بهبود یافته اند. مجموعه ای از بلندگوها در عرض، کناره ها و بالای تلویزیون برای فعال کردن صدای 360 درجه گنجانده شده است.

پاناسونیک با رونمایی از سری MZ2000 خود در نمایشگاه CES می خواهد در سال 2023 رقابتی جدی با ال جی و سونی ایجاد کند.