ادامه موج اخراج شرکت های بزرگ فناوری؛ 80 درصد از نیروی کار تمام وقت توییتر شغل خود را از دست دادند


ایلان ماسک در اکتبر 2022 در مصاحبه ای با بلومبرگ شایعه اخراج 75 درصد از نیروی کار توییتر را رد کرد. اکنون CNBC گزارش داده است که حدود 80 درصد از 7500 کارمندی که قبل از روی کار آمدن ایلان ماسک در این شبکه اجتماعی کار می کردند، اخراج شده اند. در حال حاضر تنها 1300 نفر در این شرکت مشغول به کار هستند و در مجموع کمتر از 500 مهندس به صورت تمام وقت در بخش های مختلف بستر اجتماعی مذکور باقی مانده اند. سایر کارکنان این شرکت یا استعفا داده اند یا اخراج شده اند.

به گفته Engget، در حال حاضر 75 درصد از کارمندان توییتر در تعطیلات هستند که 40 نفر از آنها اعضای تیم های مهندسی هستند. از سوی دیگر تیم Trust and Safety که وظیفه نظارت بر محتوای سایت را بر عهده دارد تنها با 20 نفر به فعالیت خود ادامه می دهد. این ادامه زنجیره اتفاقاتی است که پس از روی کار آمدن ایلان ماسک شاهد آن بوده ایم.

ماسک پس از تسلط بر توییتر، حساب های کاربری ممنوعه بسیاری از افراد با گرایش های سیاسی راست افراطی و فاشیستی را بازگرداند. او بر اساس نظرسنجی های توییتری تصمیمات عملیاتی مهمی گرفته است. البته ماسک ابتدا با طرح شکایات جعلی مانند تعداد ربات های توییتر و … سعی کرد از این خرید 44 میلیارد دلاری چشم پوشی کند.

ایلان ماسک حتی تصمیماتی برای ساکت کردن خبرنگاران و دانشجویان در شبکه اجتماعی خود گرفت. مدیر عامل توییتر همچنین برخی از کارمندان شرکت های دیگری را که متعلق به خود است، از جمله اعضای تیم اسپیس ایکس و تسلا، به پلتفرم اجتماعی خود آورده است. او همچنین برخی از کارمندان توییتر را به دلیل زیر سوال بردن هوش تجاری خود اخراج کرد. طرح نشان آبی هشت دلاری از دیگر اقدامات ماسک پس از خرید توییتر بود.