اخطار مدیر عامل Epic Games: اپل متاورس را شکست خواهد داد


اپل و اپیک گیمز رابطه بسیار پرتنشی دارند و سیاست های کاری آنها در حوزه های مختلف متفاوت است. اپیک گیمز یکی از جدی ترین منتقدان اپ استور است و پرونده ای در دادگاه باز کرده است. هر دو شرکت در حال کار بر روی خدمات واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در این میان جدید است تیم سوینیمدیرعامل اپیک گیمز نسبت به رفتار اپل در این زمینه ها هشدار داده است.

سوینی در مصاحبه ای جدید درباره متاورس صحبت کرد. او گفت اپیک گیمز به دنبال ایجاد یک اکوسیستم یکپارچه در متاورس است که «به باغ دیواری دیگری تبدیل نشود». این بیانیه طعنه مستقیم به اپل است. سوینی معتقد است که اپ استور در آیفون و آی پد مانند یک باغ دیواری است که بر اساس سیاست های انحصاری بنا شده است.

در پاسخ به سوالی درباره موانع ایجاد یک متاورز یکپارچه، سوینی به سرعت به اپل اشاره کرد. مدیرعامل اپیک گیمز معتقد است که اپل «سعی خواهد کرد متاورس را درهم بشکند یا تمام سود را از آن استخراج کند». به گفته سوینی، اپل به شما اجازه نمی دهد از موتور مرورگر دیگری در پلتفرم های خود استفاده کنید: “آنها می توانند همین کار را برای Metaverse انجام دهند. آنها می توانند بگویند که شما باید از موتور محدود Metaverse اپل استفاده کنید، شما نمی توانید موتور خود را بسازید. نمی توانم از Unreal Engine استفاده کنم.”

تیم سوئینی در ادامه انتقادات خود از اپل افزود: “آنها می توانند فردا قوانین پلتفرم را تغییر دهند تا هر کاری را که همه انجام می دهند از بین ببرند.” به همین دلیل است که ما واقعاً به قوانین ضد تراست قوی نیاز داریم.

سوینی می‌گوید به جز انحصار اپل، Epic Games می‌تواند بر تمام چالش‌های دیگر برای ساخت Metaverse غلبه کند. اگر اپل اجازه داشته باشد از قدرت بازار و سخت افزار خود برای متاورس استفاده کند، می تواند کاملاً بر این حوزه مسلط شود، او گفت: “ما در حال مبارزه با این موضوع هستیم.”

گزارش کردن 9to5Mac، Metaverse حوزه‌ای است که اپیک گیمز در آن علایق زیادی دارد و می‌خواهد به طور جدی فعالیت خود را ارتقا دهد. سوینی می گوید که اپیک گیمز در زمینه ساخت موتورهای متاورس با Unreal Engine رقابت خواهد کرد و در آینده شروع به ساخت سرورهایی برای میزبانی محتوای Metaverse خواهد کرد.