اخراج مایکروسافت در واحدهای هولولنز، سرفیس و ایکس باکس ادامه دارد


مایکروسافت ماه گذشته 10000 کارگر را در واحدهایی مانند سرفیس، سخت افزار واقعیت ترکیبی هولولنز و ایکس باکس اخراج کرد.

پس از چند بار تعدیل نیرو در واحد هولولنز، این سؤال مطرح شده است که آیا مایکروسافت نسخه سوم این هدست را خارج از برنامه‌های قبلی خود برای ارتش ایالات متحده تولید خواهد کرد یا خیر. به گفته یاهو، این شرکت در حال حاضر برخی از کارمندان شاغل در واحد بازاریابی و گروه اکوسیستم بازی ایکس باکس را اخراج کرده است.

فیل اسپنسررئیس ایکس باکس اخیراً ایمیلی را در مورد اخراج گسترده کارکنان واحد تحت مدیریت خود به مدیران این بخش ارسال کرده است. اسپنسر او در ایمیل خود نوشت:

مایکروسافت از اظهار نظر در مورد اخراج های اخیر خودداری کرد. با این حال، این شرکت اعلام کرد که همچنان به تعهدات خود در زمینه هدست های واقعیت ترکیبی هولولنز پایبند است. غول فناوری مستقر در ردموند در بیانیه ای اعلام کرد:

طبق اعلام مایکروسافت، اخیراً 617 کارمند در منطقه سیاتل اخراج شده اند.

مایکروسافت ماه گذشته اعلام کرد که قصد دارد 10000 شغل یا پنج درصد از نیروی کار خود را در سه ماهه اول سال 2023 کاهش دهد. در سه ماهه گذشته، این شرکت 1.2 میلیارد دلار از درآمد خود را صرف هزینه های مربوط به کارمندان کرده است که از این میزان 800 میلیون دلار بوده است. مربوط به اخراج های دسته جمعی و بقیه مربوط به تغییرات در سبد سخت افزاری شرکت و هزینه های اجاره املاک و مستغلات است. این شرکت جزئیاتی در مورد تغییرات سخت افزاری یا واحدهایی که بیشترین اخراج را داشته اند ارائه نکرده است.

موج اخراج مایکروسافت در ماه گذشته به استودیوی بازیسازی این شرکت که عناوینی مانند Halo می‌سازد و همچنین سایر کارمندان واحد واقعیت ترکیبی آن، از جمله تیم‌های توسعه HoloLens برای ارتش ایالات متحده، ضربه زد. کنگره ایالات متحده ماه گذشته درخواست ارتش برای خرید 6900 هدست هولولنز در سال مالی 2018 را رد کرد، بنابراین سازنده ویندوز به این زودی سفارشات بیشتری برای نسخه نظامی این هدست دریافت نخواهد کرد. یکی از نزدیکان به این شرکت گفت که ادامه فعالیت واحد هولولنز بدون دریافت سفارش بیشتر و همچنین کاهش توجه مشتریان در هاله ای از عدم قطعیت خواهد بود.