آیفون SE 4 لغو شده قرار بود با مودم 5G خود اپل عرضه شود


گزارش‌های متعددی در سال گذشته ادعا می‌کردند که اپل در حال کار بر روی نسل چهارم آیفون SE است، اما گزارش جدید می‌گوید که چنین محصولی هرگز تولید نخواهد شد. آیفون SE 4 قرار بود طراحی مشابه آیفون XR داشته باشد و از سخت افزار به روز و مودم 5G استفاده کند. لغو کامل نسل جدید آیفون SE به نفع کوالکام است.

مینگ چی کویک افشاگر معروف می گوید که اپل قصد دارد برای اولین بار در آیفون SE جدید از یک مودم اختصاصی 5G استفاده کند. اپل نگران بود که مودم خودش در سطح مودم کوالکام عمل نکند، بنابراین قرار بود این مودم ابتدا در دستگاه میان رده آیفون SE استفاده شود و سپس به آیفون های رده بالا راه پیدا کند.

لغو عرضه آیفون SE 4 باعث شده است که کوالکام همچنان شانس بسیار بالایی برای عرضه انحصاری مودم برای گوشی های اپل داشته باشد. احتمالا این شرکت مودم 5G گوشی های سری آیفون 16 را که در سال 2024 عرضه می شود نیز عرضه خواهد کرد.

مقالات مرتبط

طبق گزارش 9to5Mac، اپل و کوالکام در سال‌های اخیر رابطه پرتنشی بر سر پتنت‌های فناوری مودم داشته‌اند. در نتیجه چالش ها، اپل در نهایت کسب و کار مودم اینتل را تصاحب کرد، اما همچنان به خرید مودم های کوالکام ادامه داد. اپل به توسعه مودم خود ادامه می دهد، اما احتمالا تا سال 2025 شاهد هیچ آیفونی با مودم این شرکت نخواهیم بود.