آیفون 15 با پورت Type-C و شارژ سریع تر فقط با کابل تایید شده اپل


مطابق با طبق آخرین گزارش ها، اپل از سرسختی دست برداشته و در نهایت پورت USB-C را به درگاه لایتنینگ در سری آیفون 15 ترجیح می دهد. اگرچه پورت Type-C به یک استاندارد واقعی برای انواع گوشی های هوشمند تبدیل شده است، اما اپل طبق سنت خود قصد دارد محدودیت هایی را برای پورت Type-C اعمال کند. لازم به ذکر است که تحلیلگر معروف مینگ چی کودیروز، گزارشی منتشر کرد مبنی بر اینکه پورت USB-C ممکن است با کابل های مورد تایید اپل، سرعت شارژ سریع تری را برای آیفون 15 به ارمغان بیاورد.

پورت USB-C در سری آیفون 15; طبق معمول با محدودیت

به گفته مینگ چی کو، اپل عملکرد شارژ سریع با USB-C را در مدل های آیفون 15 بهینه خواهد کرد. در حال حاضر، آیفون 14 و آیفون 14 پلاس از سرعت شارژ حداکثر 20 وات پشتیبانی می کنند. در حالی که مدل های Pro با حداکثر توان 27 وات شارژ می شوند. این بدان معناست که اگر از شارژر مناسب استفاده شود، سرعت شارژ بالاتری خواهید داشت.

لازم به ذکر است که اپل مانند رقیب کره ای خود، دیگر آیفون را با آداپتور شارژ در جعبه عرضه نمی کند. بنابراین، اگر کاربرانی که قبلا شارژر سازگار در خانه ندارند، باید شارژر جدیدی خریداری کنند. مقرون به صرفه ترین گزینه این شرکت آداپتور 20 وات نوع C اپل است. اما کوپرتینویی ها همچنین آداپتور 30 ​​واتی را با قیمت 39 دلار عرضه کرده اند.

با این حال، موضوع دیگری وجود دارد. مینگ چی کو ادعا می کند که سرعت شارژ بالاتر تنها با کابل های USB-C تایید شده توسط اپل امکان پذیر خواهد بود. بنابراین حتی اگر یک آداپتور سازگار داشته باشید، بدون کابل مناسب، قدرت کامل شارژر برای شارژ آیفون را نخواهید داشت.

در ابتدای سال جاری به گفته افشاگر معروف، ShrimpAppleProگفته می شود که اپل گواهی MFi (ساخته شده برای آیفون) را برای لوازم جانبی مجهز به USB-C نیز ارائه می دهد. همچنین به گفته وی، کابل های بدون گواهی MFi سرعت شارژ محدودی خواهند داشت. البته این بدان معنا نیست که نمی توانید از هیچ کابل USB-C برای شارژ آیفون 15 خود استفاده کنید، فقط کابل های موجود دیگر حداکثر ظرفیت شارژ ممکن را در اختیار آیفون قرار نمی دهند.

همچنین گزارش دیگری از Ming-Chi Kuo به این موضوع اشاره می‌کند که تمام آیفون‌های سری 15 از پورت USB-C استفاده خواهند کرد. اما فقط مدل های Pro از USB 3.2 برای انتقال سریعتر اطلاعات پشتیبانی می کنند. مدل‌های معمولی آیفون 15 با USB 2.0 کندتر و قدیمی‌تر به کار خود ادامه خواهند داد. این بدان معنی است که چیزی مشابه در اینجا با iPad اتفاق افتاده است. زیرا آیپد نسل دهم یا مدل 2022 نیز از درگاه USB-C 2.0 استفاده می کند.

لازم به ذکر است که مینگ چی کو در ادامه اشاره می کند که انتظار می رود اپل با عرضه آیفون 15 عرضه آداپتور برق 20 واتی USB-C خود را تا 120 درصد افزایش دهد. زیرا بسیاری از کاربران همچنان از شارژرهای قدیمی استفاده می کنند و مجبور به خرید شارژر جدید با پورت USB-C خواهند بود.

مشخصات مورد انتظار از سری آیفون 15

مدل های آیفون 15 طراحی جدیدی با لبه های کمی خمیده خواهند داشت. در حالی که برآمدگی دوربین بزرگتر و لبه های صفحه نمایش نازک تر خواهد بود. همچنین، اپل همان چهار سایز آیفون 14 فعلی را برای مدل های جدید حفظ خواهد کرد. با این حال، آیفون 15 و آیفون 15 پلاس همانند مدل های آیفون 14 پرو به جزیره دینامیک روی نمایشگر مجهز خواهند شد.