آیفون 14 حرکات اسکی بازان را تصادفی تشخیص می دهد


اپل ویژگی های جدید کمک اضطراری را با سری آیفون 14 معرفی کرد، از جمله امکان ارسال پیام از طریق ماهواره و سیستم تشخیص تصادف. متأسفانه، ویژگی تشخیص تصادف این شرکت به اشتباه حرکات اسکی بازان ژاپنی را به عنوان تصادف شناسایی می کند. مقامات این کشور مدعی شده اند که تنها در یک ماه 134 آلارم کاذب از دارندگان آیفون 14 دریافت کرده اند.

هشدار کاذب توسط ویژگی تشخیص تصادف آیفون 14 ایجاد شد و فشار بیشتری را بر آتش نشانان در کیتا آلپ ژاپن وارد کرد. چیزی که احتمالا اتفاق می افتد این است که وقتی اسکی بازان در حال حرکت به سمت پایین هستند، سرعت آنها توسط ژیروسکوپ آیفون 14 اندازه گیری می شود و حسگر به اشتباه فکر می کند تصادفی رخ داده است. سازمان اورژانس ژاپن اعلام کرده است که 10 درصد از تماس های دریافتی در یک ماه از طریق آیفون 14 انجام شده است.

اپل قبلاً گفته بود که با خدمات اضطراری که به دریافت آلارم‌های کاذب ادامه می‌دهند کار خواهد کرد تا از تکرار چنین تماس‌هایی جلوگیری کند. به گفته WccfTech، زمانی که آیفون فکر می‌کند تصادفی رخ داده است، قبل از تلاش برای برقراری تماس، شمارش معکوس را با یک بیپ هشدار طولانی نمایش می‌دهد. اگر کاربران در این شرایط شمارش معکوس را بشنوند، می تواند به آیفون بگوید که مشکلی وجود ندارد، اما این کار هنگام اسکی واقعا دشوار است زیرا هر دو دست شما روی چوب های اسکی است.

اگر در شرایطی هستید که احساس می‌کنید ویژگی تشخیص خرابی باید فعال باشد، توصیه می‌کنیم تنظیمات این ویژگی را در آیفون 14 دستکاری نکنید زیرا بهتر است در امان باشید تا متاسف باشید. در موارد دیگر می توانید به تنظیمات گوشی رفته و روی Emergency SOS ضربه بزنید. سپس باید Call After Serious Crash را غیرفعال کنید.