آیفون های اپل هنوز شارژ معکوس ندارند


سال‌ها شایعات متناقض ادعا می‌کنند که اپل به دنبال اضافه کردن شارژ معکوس به آیفون است، اما حتی آخرین مدل‌های گوشی‌های اپل از چنین قابلیتی پشتیبانی نمی‌کنند. شارژ معکوس به شما امکان می دهد لوازم جانبی مانند AirPods را از طریق باتری آیفون شارژ کنید.

در سال 2019 اعلام شد که آیفون 11 پرو مکس دارای سخت افزار لازم برای پشتیبانی از شارژ معکوس است. یک سال بعد، پرونده ای در کمیسیون ارتباطات فدرال ثبت شد که نشان می داد آیفون 12 با این قابلیت تولید خواهد شد. شایعات در سال های 2021 و 2022 ادامه یافت، اما شارژ معکوس هرگز به آیفون اضافه نشد.

به گفته اپل اینسایدر، سازنده آیفون همچنان روی شارژ معکوس کار می کند. گفته می شود اپل در تلاش بوده تا شارژ معکوس را به آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس اضافه کند، اما در نهایت موفق به تحقق این هدف نشد.

اپل در تلاش است تا با توسعه نرم افزاری خاص از داغ شدن آیفون در هنگام شارژ معکوس جلوگیری کند. همچنین گفته می شود که شارژ معکوس انیمیشن خاصی بر روی صفحه نمایش آیفون خواهد داشت.

در حالی که اپل در تلاش است تا شارژ معکوس را به آیفون اضافه کند، گوشی های اندرویدی سال هاست که به این ویژگی مجهز شده اند. اپل معمولاً نسبت به سایر شرکت‌ها به ویژگی‌های جدید دیر می‌رسد.