آیا سری گلکسی اس 23 مانند نسل قبلی همچنان مشکل داغ شدن بیش از حد تراشه در حین انجام بازی را دارد؟


در سال 2022 گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه سامسونگ سخت افزار گوشی های خود را با سرویس بهینه سازی بازی (GOS) محدود می کند. در حالی که چنین محدودیتی برای محصولات آن هنگام اجرای معیارها اعمال نمی شود. در پاسخ، سامسونگ به‌روزرسانی جدیدی را برای One UI ارائه کرد که به کاربران اجازه می‌داد GOS را به صورت دستی خاموش کنند. بنابراین می‌توانید از حداکثر قدرت تراشه‌های اسنپدراگون 8 نسل 1 و اگزینوس 2200 در مدل‌های اگزینوس سری گلکسی اس 22 در هنگام انجام بازی‌ها بهره ببرید.

چند روز پیش سامسونگ به صورت رسمی از سری گلکسی اس 23 رونمایی کرد و حالا مشخص شده است که قابلیت GOS نیز در این گوشی ها وجود دارد و عملکرد آن دقیقاً همان چیزی است که در خانواده گوشی های گلکسی اس 22 شاهد آن بودیم.

به گزارش Androidauthority، هنوز مشخص نیست که وجود سرویس بهینه سازی بازی در گوشی های پرچمدار جدید سامسونگ به چه معناست; زیرا این شرکت با هدف جلوگیری از داغ شدن بیش از حد تراشه از قابلیت ذکر شده در سری گلکسی اس 22 استفاده کرده است. اکنون به نظر می رسد که اسنپدراگو 8 نسل 2 در سری گلکسی اس 23 مشکل گرمای بیش از حد را تا حد زیادی حل کند. در نتیجه این گوشی ها اصلا نباید به GOS نیاز داشته باشند.

با این حال، ارائه عملکرد GOS تنها می تواند برای بهینه سازی مصرف باتری در هنگام اجرای بازی ها باشد. برای برخی از گیمرهای موبایل، این گزینه می تواند در استفاده طولانی مدت مفید باشد. اگر اسنپدراگون 8 نسل 2 به همان اندازه که ادعا می شود عملکرد بهینه ای داشته باشد، نباید نگرانی زیادی در مورد گرم شدن بیش از حد وجود داشته باشد.

این احتمال وجود دارد که نسخه سفارشی شده اسنپدراگون 8 نسل 2 در سری گلکسی اس 23 نتواند مشکل داغ شدن بیش از حد و تخلیه سریع باتری را به طور کامل حل کند. بنابراین با استفاده از GOS می توان این مشکل را حل کرد. با این حال باید منتظر ماند تا پس از بررسی های کارشناسی مشخص شود که قابلیت GOS با چه هدفی در سری گلکسی اس 23 سامسونگ ارائه شده است.