آیا تیک آبی اینستاگرام پولی است؟


منابع جدید در کد منبع اینستاگرام نشان می دهد که این شرکت قصد دارد دریافت تیک آبی را مشروط به پرداخت کند. چنین سیستمی قبلا الون ماسک در نسخه جدید توییتر اعمال شده است.

کدهای کشف شده در اینستاگرام به وضوح به عبارت “نشان آبی پولی” و یک سرویس اشتراک جدید اشاره دارد. الساندرو پالوزی که پیش از این ویژگی های جدید اینستاگرام را فاش کرده بود، می گوید این کدها در آخرین نسخه اپلیکیشن فیسبوک نیز دیده شده اند. یعنی احتمالاً پلی متا تیک آبی در هر دو شبکه اجتماعی بزرگ این شرکت استفاده خواهد شد.

Palozzi به TechCrunch گفت که نکات دیگری از نوعی خدمات اشتراک را پیدا کرده است که کاملاً جدید هستند. به گفته این افشاگر، در حال حاضر همه چیز محدود به کد منبع است و خبری از تیک آبی پولی داخل اپلیکیشن اینستاگرام نیست.

در حال حاضر تیک آبی اینستاگرام تنها به افراد مهم مانند سلبریتی ها در کنار برندها و سازمان های جهانی داده می شود. کاربران روزمره و تعدادی از تولیدکنندگان محتوا که به محبوبیت زیادی دست نیافته اند نیز تمایل به تیک آبی دارند.

عدم شفافیت مکانیسم تیک آبی بازار سیاهی را ایجاد کرده است. یک گزارش تحقیقاتی در سال گذشته بیان کرد که تعدادی از کاربران هزاران دلار پرداخت می کنند تا تیک آبی حساب خود را نشان دهند.

ایلان ماسک مدت کوتاهی پس از تصاحب توییتر، خدمات اشتراک این شبکه اجتماعی را متحول کرد. در نسخه جدید سرویس آبی توییتر، کاربران می توانند در ازای پرداخت پول، تیک آبی دریافت کنند.