آیا امکان بازیابی چت ها و پیام های حذف شده تلگرام وجود دارد؟


تلگرام یکی از پیام رسان های محبوب مبتنی بر ابر است که ثابت کرده است جایگزین همه پیام رسان های فعلی می شود. به روز رسانی مداوم با ویژگی های جالب، امکان ارسال فایل های حجیم، ایجاد چت مخفی یا امکان داشتن چندین حساب کاربری به طور همزمان تنها بخشی از قابلیت های این پلتفرم محبوب است. اگرچه این پلتفرم در ایران قربانی فیلترینگ شده است، اما همچنان بسیاری از کاربران آن را به سایر پیام رسان ها ترجیح می دهند.

اگر شما هم از این اپلیکیشن استفاده می کنید، احتمالا به طور اتفاقی یک چت یا پیامی را به طور کامل حذف کرده اید. در این صورت چه باید کرد؟ آیا امکان بازیابی پیام های حذف شده تلگرام وجود دارد؟ اگر در چنین شرایطی هستید و به دنبال راهی برای بازیابی پیام های خود هستید، باید بدانید که روش های مختلفی وجود دارد. در این مقاله تمامی روش های ممکن و ساده برای بازگرداندن پیام های تلگرام را بررسی می کنیم تا شانس بازیابی پیام های خود را داشته باشید.

آیا راهی برای بازیابی پیام های پاک شده در چت تلگرام وجود دارد؟

فرقی نمی کند پیام ها را به طور تصادفی یا عمدی حذف کرده باشید، خوشبختانه راه های آسان و موثری برای بازیابی چت های حذف شده تلگرام در اندروید و آیفون وجود دارد. چه از اپلیکیشن تلگرام برای بازیابی اطلاعات استفاده کنید و چه به سراغ نرم افزارهای خارجی بروید، در هر صورت اگر خوب باشید می توانید پیام ها یا چت ها یا حتی تصاویر و فیلم ها را بازیابی کنید. با این حال، نکات مهمی وجود دارد که باید در نظر داشت.

حتما می دانید که تلگرام به شما اجازه می دهد پیام های هر دو طرف را حذف کنید. لازم به ذکر است که اگر پیام ها برای هر دو طرف حذف شوند، متاسفانه قابل بازیابی نیستند. اگر به اطلاعات بیشتری در زمینه کار با تلگرام نیاز دارید، مقاله آموزش تلگرام را از دست ندهید.

مشکل اصلی کاربران تلگرام ارسال فایل های پشتیبانی برای پیام های موجود است. زیرا پیام ها به عنوان یک فایل پشتیبان در دستگاه های اندروید و آیفون ذخیره نمی شوند. با این حال، نگران نباشید! با راه حل های زیر علاوه بر نحوه بازیابی پیام های حذف شده تلگرام در اندروید و آیفون، می توانید عکس ها، فیلم ها و فایل های حذف شده را بازیابی کنید.

بازگرداندن پیام های حذف شده تلگرام با Export Data (بهترین روش)

بهترین روشی که قبل از انجام راه حل های دیگر توصیه می کنیم استفاده از Export Data است. برای این کار نیازی به نرم افزار خارجی ندارید و فقط به یک کامپیوتر یا لپ تاپ با دسترسی اینترنت نیاز دارید تا دسکتاپ تلگرام را روی آن نصب کنید و بقیه مراحل را ادامه دهید.

ابتدا تلگرام دسکتاپ را دانلود کرده و بر روی کامپیوتر خود نصب کنید و سپس وارد حساب کاربری خود شوید. در صفحه اصلی تلگرام که مکالمات، گروه ها و کانال ها را می بینید، روی نماد سه نقطه در بالای صفحه ضربه بزنید و تنظیمات را انتخاب کنید.

در پنجره جدید به Advanced بروید. در این قسمت می توانید دانلود خودکار فایل های تلگرام را فعال یا غیرفعال کنید.