آپدیت MIUI 14 مبتنی بر اندروید 13 برای Xiaomi 12T Pro منتشر شد


MIUI 14 آخرین نسخه پوسته اندروید شیائومی است. این رابط کاربری بر اساس اندروید 13 توسعه یافته و نسبت به نسخه های قبلی، پیشرفت ها و بهینه سازی های زیادی روی آن اعمال شده است. این شرکت چینی همچنین در این آپدیت امکاناتی مانند پشتیبانی از ویجت های بیشتر، انیمیشن های بهینه شده، آیکون های بازطراحی شده و موارد دیگر را ارائه کرده است. البته شیائومی در انتشار آپدیت اندروید 13 نسبت به رقبای خود کمی تاخیر داشت.

طبق گفته Gizmuchana، شیائومی اخیراً به‌روزرسانی MIUI 14 را برای Poco X4 GT نیز عرضه کرده است و اکنون دارندگان Xiaomi 12T Pro نیز می‌توانند این به‌روزرسانی را دریافت کنند. آخرین نسخه پوسته اندروید شیائومی مبتنی بر اندروید 13 با شناسه ساخت V14.0.6.0.TLFEUXM ارائه می شود. شیائومی 12 تی پرو در سال 2022 با رابط کاربری MIUI 13 مبتنی بر اندروید 12 عرضه شد و بنابراین، MIUI 14 اولین آپدیت بزرگ برای گوشی مذکور است. انتظار می رود این دستگاه دو به روز رسانی اصلی MIUI و اندروید و همچنین سه سال وصله امنیتی دریافت کند.

در ادامه فهرستی از مهم ترین تغییرات MIUI 14 برای Xiaomi 12T Pro را بررسی می کنیم. لازم به ذکر است که وصله امنیتی دسامبر 2022 نیز برای این آپدیت اعمال شده است.

تغییرات مهم:

  • استفاده بهینه تر از حافظه که به حفظ ثبات و سرعت دستگاه در استفاده طولانی مدت کمک می کند.
  • تغییرات گسترده در جزئیات سفارشی سازی UI.

شخصی سازی:

  • اکنون آیکون های مختلف رابط کاربری ظاهر جدیدی به صفحه نمایش گوشی شما می دهند. می‌توانید با به‌روزرسانی صفحه اصلی و طرح‌های زمینه، از نمادهای Super استفاده کنید.
  • دسترسی آسان‌تر به پوشه‌های صفحه اصلی برنامه‌هایی که بیشتر به آن‌ها نیاز دارید، بنابراین می‌توانید آنها را تنها با یک ضربه راه‌اندازی کنید.

سایر ویژگی ها و تغییرات:

  • جستجوی پیشرفته تر در بخش تنظیمات، اکنون با سابقه جستجو و دسته بندی ها در نتایج، همه چیز را بسیار واضح تر نشان می دهد.

سیستم:

  • نسخه پایدار MIUI مبتنی بر اندروید 13
  • وصله امنیتی اندروید تا دسامبر 2022 برای بهبود امنیت دستگاه اعمال شده است.

MIUI 14 به طور قابل توجهی ساده تر شده است و از حافظه کمتری استفاده می کند. معماری Photonic Engine در این به‌روزرسانی به برنامه‌های سیستم و تجهیزات جانبی کمک می‌کند تا نرم‌تر و سریع‌تر اجرا شوند.