آپدیت جدید تلگرام: از مخفی کردن تصاویر تا طراحی مجدد ابزار ویرایش عکس


قبل از فرا رسیدن سال ۲۰۲۳ و به مناسبت کریسمس، تلگرام آپدیت هیجان انگیزی را برای استقبال از سال جدید با ویژگی های جذاب منتشر کرده است. جدیدترین آپدیت تلگرام امکان افزودن پوشش اسپویلر به فایل های چند رسانه ای و طراحی کامل ابزار ویرایش تصویر را فراهم می کند.

طبق بیانیه تلگرام یکی از جدیدترین قابلیت های این پیام رسان مخفی کردن عکس و فیلم است. تلگرام مدتی است که امکان مخفی کردن متن را فراهم کرده است، اما این اولین بار است که مخفی کردن عکس و فیلم نیز امکان پذیر است. هنگام ارسال عکس می توانید گزینه Hide with Spoiler را انتخاب کنید تا محتوای آن مخفی شود. طرف مقابل باید یک بار ضربه بزند تا تصویر را ببیند.

تلگرام می گوید در آپدیت جدید قابلیتی را اضافه کرده تا این پیام رسان هیچ فضایی از گوشی را اشغال نکند. در صورت تمایل می توانید فایل ها را از حافظه گوشی حذف کرده و به ابر تلگرام انتقال دهید. برای سال‌ها، کاربران تلگرام می‌توانند حداکثر ظرفیت کش را تنظیم کنند یا حذف خودکار موارد استفاده نشده را فعال کنند.

در به‌روزرسانی جدید، می‌توانید تنظیمات حذف خودکار جداگانه برای چت‌ها، گروه‌ها و کانال‌های خصوصی را فعال کنید. نمودار جدید تلگرام با طراحی بصری جذابش به شما این امکان را می دهد که بفهمید کدام فایل ها بیشترین حافظه گوشی را اشغال می کنند. امکان حذف این فایل ها به صورت جداگانه وجود دارد.

مقالات مرتبط

تلگرام یک ابزار ویرایش تصویر داخلی دارد که در آپدیت جدید کاملاً بازطراحی شده است. در نسخه جدید می توانید قسمت هایی از تصویر را محو کنید، متن های جذاب تری بنویسید و جلوه های جدیدی به آن ها اضافه کنید. هنگام افزودن متن به تصاویر، می توانید اندازه، فونت و رنگ پس زمینه را تغییر دهید. همه کاربران – حتی کسانی که نسخه پریمیوم ندارند – می توانند ایموجی های متحرک سفارشی را به تصاویر اضافه کنند.

در آپدیت جدید تلگرام می توانید عکس پروفایل برای مخاطبان خود انتخاب کنید. عکسی که انتخاب می کنید فقط برای شما قابل مشاهده است. در صورت تمایل می توانید تصویر نمایه جدید را به مخاطب خود پیشنهاد دهید تا به صورت عمومی آن را تأیید کند.

نسخه جدید تلگرام به شما این امکان را می دهد که عکس پروفایل خصوصی و عمومی داشته باشید. تصویر خصوصی فقط به افرادی مانند مخاطب نشان داده می شود و سایر کاربران می توانند تصویر عمومی را ببینند.

آخرین نسخه تلگرام به ادمین گروه هایی که بیش از 100 عضو دارند این امکان را می دهد که لیست اعضا را مخفی کند. این پیام رسان محبوب در اندروید یک سری تغییرات را به خود دیده است و از نوار پیشرفت جدیدی بهره می برد. تلگرام در آپدیت جدید ایموجی های بیشتری را متحرک کرده است.