آموزش عکاسی نجومی در گوشی های گلکسی


سامسونگ اخیرا ویژگی های جدیدی را به اپلیکیشن Expert Raw اضافه کرده است. یکی از ویژگی های اضافه شده به دوربین خانواده جدید گلکسی حالت جدید Astrophoto است که می تواند آسمان تاریک شب را به بوم درخشانی از ستاره ها تبدیل کند. برای بهره مندی از این قابلیت و ثبت عکس های نجومی تنها یکی از دستگاه های سازگار با برنامه Expert RAW سامسونگ برای ثابت نگه داشتن تلفن همراه به برنامه Expert RAW و پایه نیاز دارید.

سامسونگ ویژگی Astrophoto را از زمان عرضه One UI 5.1 برای اولین بار در این سری معرفی کرده است Galaxy S22 اضافه شد. اکنون کاربران گوشی های سری S 23, S. 21 و Galaxy Z Fold 3 نیز می تواند از ویژگی ذکر شده استفاده کند. با این حال، انتظار می‌رود سامسونگ این ویژگی جذاب را به گوشی‌های مبتنی بر One UI 5.1 گسترش دهد.

در این مقاله نحوه کار با این ویژگی جذاب را آموزش می دهیم; بنابراین اگر از یکی از گوشی های سازگار با اپلیکیشن Expert Raw استفاده می کنید و می خواهید ستاره ها را به تصویر بکشید، با ما همراه باشید. در ادامه با نحوه گرفتن عکس های نجومی در گوشی های گلکسی آشنا می شویم.

چگونه حالت Astrophoto را در گوشی های گلکسی فعال کنیم؟

قبل از اینکه دوربین را بردارید و عکاسی نجومی را شروع کنید، ابتدا مطمئن شوید که برنامه Samsung Expert RAW را روی گوشی خود دارید. برای اطمینان از این مشکل، مراحل زیر را طی کنید:

1. ابتدا نرم افزار دوربین را باز کنید.

2. برای مشاهده تنظیمات بیشتر روی More ضربه بزنید.

3. حالا Expert RAW را انتخاب کنید.

4. در نهایت با رفتن به قسمت تنظیمات از فعال بودن گزینه special photo options مطمئن شوید.