آغاز اجرای طرح کاتالوگ الکترونیک در سراسر کشور


پیش از این طرح صورتحساب الکترونیکی در چهار استان هرمزگان، قزوین، مرکزی و گیلان به صورت آزمایشی اجرا شد. وزارت تعاون که اجرای آزمایشی این طرح را موفقیت آمیز ارزیابی کرد، در اطلاعیه ای از آغاز اجرای کاتالوگ الکترونیکی در سراسر کشور و سراسر کشور خبر داد.

در این طرح خانوارهای یارانه‌ای می‌توانند با اعتباری که یک ماه قبل از دریافت یارانه نقدی از آنها دریافت می‌شود، ۱۰ کالای اساسی مشمول طرح ملی کاتالوگ الکترونیکی را خریداری کنند.

شیر، پنیر، ماست، روغن، برنج، مرغ، تخم مرغ، ماکارونی، شکر و 10 محصول اساسی در این طرح گنجانده شده است. پیش از این وزیر کار اعلام کرده بود فهرست کالاهای الکترونیکی با قیمت پایه 1400 شهریور در نظر گرفته شده و مابه التفاوت آن به صورت یارانه به مردم پرداخت می شود. همچنین در صورت افزایش قیمت کالا، اقدامات جبرانی در نظر گرفته شده است.

همانطور که قبلا اعلام شده بود، مبلغ خرید از طریق کاتالوگ الکترونیکی از اعتبار یارانه ماه آینده کسر و مابقی یارانه به حساب یارانه سرپرست خانوار واریز می شود.

خانوارهایی که یارانه دریافت می کنند برای مشاهده میزان اعتبار، لیست کالاهای مصوب، قیمت ها و فروشگاه های مشمول طرح کد #28*788 را روی تلفن همراه سرپرست خانوار شماره گیری کنند و یا به «شام» مراجعه کنند. ” پورتال.

در حال حاضر فروشگاه های زنجیره ای رفاه، افق کروش، دیلی مارکت، جانبو و چند فروشگاه کوچک که مجهز به بارکدخوان هستند به این سامانه متصل هستند.

بر اساس این اطلاعیه سایر فروشگاه های زنجیره ای نیز بنا به درخواست خود می توانند به این سامانه متصل شوند. همچنین فروشگاه های کوچک می توانند برای اتصال به طرح ملی تجارت الکترونیک به درگاه «شام» مراجعه کرده و پس از نصب برنامه خود، اطلاعات و موقعیت جغرافیایی خود را در پنل فروشنده ثبت کنند.