اظهارات نماینده آمریکا درباره ممنوعیت ارزهای دیجیتال جنجال آفرین شد

در عرض چند ساعت تبدیل به درگیری توییتری بین برد شرمن نماینده مجلس آمریکا و کریپتویی‌های توییتر شد.

در روز چهارشنبه کنگره آمریکا جلسات متوالی درباره ارزهای دیجیتال برگزار کرد و برد شرمن نماینده مجلس آمریکا – که بین طرفداران ارزهای دیجیتال نامش چندان هم غریبه نیست – بار دیگر خواستار ممنوعیت «خرید یا استخراج ارزهای دیجیتال» شد.

با اینکه شرمن تنها یکی از چند صد نماینده قانون‌گذار آمریکاست، رصدگران رسانه‌های اجتماعی به سرعت نظرات خود را درباره این نماینده دموکرات کالیفرنیا و تصمیمش ابراز کردند. برای مثال بیشترین اهدای او در کمپین انتخاباتی خود از کارت‌ اعتباری در حوزه انتخاباتی کالیفرنیا بوده است و به همین خاطر هم به تعصب متهم شد.

اظهارات شرمن – و همچنین صحبت‌های گسترده در فضای مجازی درباره این دو جلسه کنگره – منجر به ترند هشتگ cryptocongress# شد. طبق اطلاعات وبسایت Keyhole که برای آنالیز توییتر استفاده می‌شود، این هشتگ بین بیش از ۱٫۸ میلیون کاربر و ۲٫۵ میلیون توییت تا به الان استفاده شده است.

نظر اعضای کنگره درباره این جنجال را باید منتظر مانده و ببینیم. برای پاسخ به این مسئله از دفتر شرمن هم جوابی دریافت نشد.

از لحظه‌ای که شرمن نظرش را ابراز کرد، پاسخ‌های تندی دریافت کرد:

اظهارات نماینده آمریکا درباره ممنوعیت ارزهای دیجیتال

اظهارات نماینده آمریکا درباره ممنوعیت ارزهای دیجیتال

اظهارات نماینده آمریکا درباره ممنوعیت ارزهای دیجیتال

و همانطور که انتظار می‌رفت انتقادی که پیش از این هم به دولت آمریکا درباره چاپ بی‌رویه دلار وارد بود، دوباره مطرح شد. ( به دلیل اشاره‌ای که شرمن به استخراج ارزهای دیجیتال کرد)

اظهارات نماینده آمریکا درباره ممنوعیت ارزهای دیجیتال

برخی از زننده‌ترین کلمات هم در قالب اتهاماتی نظیر «تضاد علایق» بود.

برخی نیز در بحر این موضوع رفته و جریمه ۱۳٫۳ میلیون دلاری در سال ۲۰۱۰، به دلیل پرداخت‌های مرتبط با فعالیت‌های غیرقانونی شرکت کارت اعتباری که شرمن از آن در کمپین انتخاباتی استفاده کرده بود را مطرح کردند.

اما آیا این جنجال می‌تواند در قالب عکس‌العمل‌های سیاسی برای این نماینده دموکرات نیز دیده شود؟ در شروع این غوغای رسانه‌ای هشتگ Un# دیده شد و برخی هم که از ایالت کالیفرنیا بودند ادعا کردند که در انتخابات بعدی به این نماینده رای نمی‌دهند.

آنچه به وضوح روشن است این است که فضای اجتماعی کریپتو – که صحنه‌ای است که حول مسائل مختلف انتقاد می‌کنند – درباره اظهارات شرمن یک نظر واحد داشتند و با همدیگر همراه شدند.
به قول معروف، «داشتن یک دشمن بهترین راه برای اتحاد است.»

Leave A Reply

Your email address will not be published.